Õpimotivatsioon III osa

Õpimotivatsiooni teemalise podcasti 3. osas on stuudios külas Tallinna Ülikooli õpetajahariduse teadur ja hariduspsühholoog Kati Aus. Vestlust juhib Sirje Ellermaa (Kärla Põhikooli direktor).

Kati sõnul on ta ise motivatsiooniga kimpus olnud ja seetõttu hakkas ta just seda valdkonda tudengipõlves sügavuti uurima.

Kõneleme Katiga sellest, kas mittemotiveeritu päästmine on mittemotiveeritu enda asi ja kui oluline roll on koolil, st õpetajatel ja teistel koolitöötajatel ning koolikeskkonnal, samuti vanematel ja kaaslastel.

Õpimotivatsioon 3. osa transkriptsioon

Sirje Ellermaa: „Tere tulemast kuulama MÕTE podcasti. Podcast käsitleb eelkõige akronüümist „Mõte“ tulenevaid haridusteemasid: M nagu motivatsioon, Õ nagu õppimine, T nagu tagasiside, E nagu eestvedamine. Minu nimi on Sirje Ellermaa.

Täna jätkame MÕTE podcastis juttu õpimotivatsioonist. Kahes eelmises podcastis lahkasime teemat Jere Brophy käsiraamatu „Kuidas õpilasi motiveerida?“ põhjal. Iga teema lõpus on meil tavaks kuulajateni tuua ekspertarvamus. Tänase saate külaline on Tallinna Ülikooli õpetajahariduse teadur ja hariduspsühholoog Kati Aus, kes paljudele ülikooliga otseselt mitte-kokkupuutuvatele inimestele on viimasel ajal tuttvakas saanud ETV telesaate „Kõige targem rahvas“ vahendusel.

Õpimotivatsioon III osa