Haridusjuhi kompetentsimudel I osa

Seekord oleme valinud oma saate teemaks haridusjuhi kompetentsimudeli. Kas juhid kooli või lasteaeda – edukana püsimiseks on vajalik tegeleda enesetäiendamisega. Kui juhid haridusasutuste võrku, siis on vajalik värvata või arendada juhte või kavandada järelkasvu. Selles kõiges tuleb appi just haridusjuhtidele loodud kompetentsimudel. Täna on kasutusel 2012. a loodud mudel, kuid aeg on edasi läinud ning elu esitab uusi väljakutseid. Seetõttu on Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond koostöös Fontesega teinud mudelist uue versiooni, mis on kättesaadav Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel. Saatekülalisteks on endised või praegused haridusjuhid Sirje Ellermaa, Jaanika Käst, Ivo Lille ja Külli Lumi. Vestlust viib läbi Robert Lippin. Üheskoos arutledes vaatame uuendatud mudeli teoreetilist poolt ning millised on meie enda kogemused ja millele pöörata tähelepanu enesearengu teel.

Esimeses saates tutvume organisatsioonijuhtimise alakompetentsiga: strateegia loomine ja elluviimine ning organisatsiooni arengu kujundamine.