Õpetaja kompetentsimudel I osa

Tere MÕTE taskuhäälingu kuulajad. Rõõmustame, et meie viimatine saadete sari, haridusjuhi kompetentsimudel, pälvis tähelepanu ja tagasisidet.
Fred Jüssi avaldab jõulueelses Õpetajate Lehes: “Ma olin liiga rahutu hing, et sobida õpetajaks. Kooliõpetaja peaks olema rohkem kultuuri kui metsiku poole peal. Kool peab olema niisugune institutsioon, kus kehtib kindel kord.”

Järgmistes saadetes räägimegi õpetajast ja  õpetaja kompetentsimudelist. Mudelis kirjeldatakse viit õpetaja olulist rolli, millest igaüks eeldab vastavat käitumist ja kompetentse. Tänases saates mõtestame õpetaja põhikompetentsi, milleks on  õpetaja kui väärtuste kandja ja kujundaja.

Saatekülalisteks on endised ja praegused haridusjuhid Sirje Ellermaa, Ivo Lille, Külli Lumi, Robert Lippin ja Jaanika Käst.